Vánoční strom Praha

Strom pro Staroměstské náměstí v Praze

Dej nám tip*

a získej 10 000 Kč

Najděte strom pro Vánoce 2018

na Staroměstském náměstí, získáte cenu i dobrý pocit!

Pořadatel největších vánočních trhů v České republice, společnost Taiko, vyhlašuje už posedmé soutěž o nejvhodnější strom pro Vánoční trhy v centru Prahy 2018. Dominantu Staroměstského náměstí může přihlásit každý! Stačí být jeho majitelem, nebo jen o hezkém jehličnanu vědět a dát nám tip. Náš tým už se o vše postará. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Pojďte do toho s námi a společně si ozdobíme Prahu o adventu 2018!

Těšíme se na vaše tipy, které můžete posílat do 15. září 2018. Tým společnosti Taiko – pořadatel největších Vánočních trhů v České republice

"Vy nenesete žádné náklady, my vše zajistíme: kontakt na majitele, dendrologický průzkum, kácení stromu, těžkou techniku – jeřáb a tahač s návěsem, samotný převoz stromu na místo, jeho instalaci, osvětlení a dekorace včetně následné likvidace stromu."

Vložit tip

O projektu

Nemusíte být vlastníkem stromu či pozemku, nemusíte ani vlastníka znát. Stačí zaslat fotografie stromu a lokality včetně popisu místa a my vše ostatní již zajistíme. V případě, že bude vybrán a na Staroměstské náměstí umístěn vámi doporučený strom, obdržíte odměnu ve výši 10 000,- Kč.

Kritéria výběru vhodného stromu:

  • Reprezentativní vzhled = smrk stepilý, vysoký 22 až 30 metrů, vizuálně zdravý, nepoškozený
  • Dostupnost stromu = přístup těžké techniky (jeřábu a tahače s návěsem) po zpevněné komunikaci, dostatek manipulačního prostoru pro kácení a nakládku stromu
  • Zdravotní stav = vyhovující dendrologický posudek

Orientační časový harmonogram projektu:

  začátek soutěže
  ukončení zasílání tipů
  vyhlášení výsledků
  kácení
  instalace
  rozsvícení

Obrázky vánočních stromů