Vánoční strom Praha

Strom pro Staroměstské náměstí v Praze

Dej nám tip*

a získej 10 000 Kč

Najděte strom pro Vánoce

na Staroměstském náměstí, získáte cenu i dobrý pocit!

Strom pro Prahu letos přijede z Libereckého kraje. Vybrali jsme jej z téměř tří desítek stromů, které jste nám doporučili. Děkujeme!

Pořadatel největších vánočních trhů v České republice, společnost Taiko, vyhlásil už posedmé soutěž o nejvhodnější strom pro Vánoční trhy v centru Prahy 2018. Dominantu pro Staroměstské náměstí mohl přihlásit každý! Stačí být jeho majitelem, nebo jen o hezkém jehličnanu vědět a dát nám tip. Náš tým už se o vše postará. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Pojďte do toho s námi a společně si ozdobíme Prahu o adventu 2018!

Již nyní nám můžete zasílat vaše návrhy na vhodný strom pro Vánoční trhy 2019!

Vy nenesete žádné náklady, my vše zajistíme: kontakt na majitele, dendrologický průzkum, kácení stromu, těžkou techniku – jeřáb a tahač s návěsem, samotný převoz stromu na místo, jeho instalaci, osvětlení a dekorace včetně následné likvidace stromu. Těšíme se na Vaše tipy!

Vložit tip

O projektu

Nemusíte být vlastníkem stromu či pozemku, nemusíte ani vlastníka znát. Stačí zaslat fotografie stromu a lokality včetně popisu místa a my vše ostatní již zajistíme. V případě, že bude vybrán a na Staroměstské náměstí umístěn vámi doporučený strom, obdržíte odměnu ve výši 10 000,- Kč.
 

Kritéria výběru vhodného stromu:

  • Reprezentativní vzhled = smrk ztepilý (Picea abies), vysoký 22 až 30 metrů, vizuálně zdravý, nepoškozený
  • Dostupnost stromu = přístup těžké techniky (jeřábu a tahače s návěsem) po zpevněné komunikaci, dostatek manipulačního prostoru pro kácení a nakládku stromu
  • Zdravotní stav = vyhovující dendrologický posudek
     

Orientační časový harmonogram projektu:

15.09.2018  ukončení zasílání tipů  (prodlouženo do 23.9.)
01.11.2018  vyhlášení výsledků
25.11.2018  kácení stromu
27.11.2018  instalace stromu
01.12.2018  slavnostní rozsvícení stromu

 

Kontakt:  Petr Hozák, mobil: +420 602 763 749, email: petr.hozak@taiko.cz

 

Obrázky vánočních stromů