4.1.2018

 

Největší vánoční trhy v České republice opět zaujaly zahraniční média a cestovatelské weby. Jejich redaktoři i čtenáři ocenili jejich neopakovatelnou atmosféru, vzhled i gastronomickou nabídku. Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí potrvají až do 6. ledna 2018. Vánoční strom bude 9. ledna odborně odstraněn, na jeho větvích a jehličí si jako tradičně pochutnají zvířata z pražské ZOO.

 

Krásu, atmosféru i vzhled adventního tržiště na Staroměstském náměstí ocenili tentokrát redaktoři i čtenáři prestižního amerického týdeníku US News & World Report. Prahu zařadili na první místo jako nejkrásnější vánoční destinaci s trhy na světě. Podle odborných komentátorů týdeníku je těžké překonat svařené víno a pečené kaštany v magické atmosféře adventních trhů na Staroměstském náměstí.  „V prosinci se hlavní město České republiky stává zimní krajinou divů, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili," uvádí US NEWS & World Report. „Jeho středověká architektura je nádherně osvětlená a místní adventní trhy patří k nejlepším na světě. Navíc je zde mnoho atrakcí zdarma, takže neutratíte jmění,“ uzavírají redaktoři webu.

Jako nejkrásnější evropský adventní trh zvolili trhy na Staroměstském náměstí v Praze také čtenáři britského listu The Telegraph. Praha porazila čtrnáct dalších konkurentů. K nadšeným milovníkům pražských vánočních trhů se opět přidal i cestovatelský web televize CNN Travel. Redaktoři zařadili trhy v centru Prahy do TOP15 nejlepších na světě a čtenáři ji pak svými hlasy zařadili na celkové 4. místo.

 

„Všech ocenění si velmi vážíme a jsou pro nás zároveň i velkým závazkem. Už teď přemýšlíme, čím potěšíme Pražany i všechny návštěvníky trhů ze všech koutů světa příští Vánoce,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.

Vánočních trhy na Staroměstském náměstí doporučili na konci roku 2017 jako jedny z nejlepších na světě také redaktoři cestovatelského webu Travelway, nebo britského deníku The Independent.