1.11.2018

Vánoční strom pro Prahu letos přijede z Libereckého kraje
 

Staroměstské náměstí v Praze letos ozdobí během adventu urostlý smrk z Libereckého kraje. Hlavní město tak už má připravený strom, který vyrostl na soukromém pozemku v obci Rynoltice mezi Ještědským hřbetem a Lužickými horami. Organizátoři ho vybrali z téměř tří desítek stromů, které doporučila veřejnost.

Smrk ztepilý poskytl organizátorovi trhů – společnosti Taiko majitel zahrady, ve které vyrostl. Motivací byla výška stromu. Když začne foukat vítr, tak si vždy říkám, snad vydrží! Kdyby totiž spadl, mám ho v obýváku,“ upřesňuje Svatomír Moc, majitel stromu a dodává: Bylo mi také líto ho jen tak pokácet, takhle udělá ještě radost hodně lidem,“ uzavírá, proč smrk do soutěže Hledá se strom, přihlásil.

Poslední slovo budou mít tradičně dendrologové, kteří potvrdí, zda je jehličnan v pořádku. Je to krásný smrk, který rostl do výšky v zahradě bez omezení, takže má krásné větve a je hustý a rovnoměrný. Strom má odhadem třiadvacet metrů a je v blízkosti domu, proto ho majitel plánuje odstranit,“ upřesňuje Petr Hozák, provozní ředitel společnosti Taiko.

Vánoční smrk bude pokácen v neděli 25. listopadu 2018. Přesné místo a čas včas oznámíme. Poprvé se rozsvítí v sobotu 1. prosince 2018. Další informace a podmínky výběru stromu najdou všichni zájemci na www.trhypraha.cz a www.vanocnistrompraha.cz

 

Kontakt pro bližší informace:

Hana Tietze
mluvčí Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze 2018
Mobil: 602 168 014
E-mail: press@taiko.cz